^ Späť HORE

Vitajte na stránke developerskej spoločnosti TRANSECO a.s.

... spoločnosť zabezpečuje výstavbu, predaj a prenájom nehnuteľností...

Popis chát Zázrivá

Investícia do  takejto chaty je zrovnateľná s cenami horských  rezidencií v hromadných objektoch podobnej výmery, avšak  nižšieho štandardu a vybavenia a v neosobnom prostredí „panelákového bývania“ v horskom prostredí a bez potrebného súkromia  a bez krásneho výhľadu a situovania na rozdiel od ponúkanej chatovej výstavby

Konštrukčne je chata riešená ako stavba z klasických materiálov s vysokou pridanou hodnotou a to napr. i celoplošným  kamenným obkladom stien v prízemnej časti a  obkladom jej časti nad I.NP zrubovým obkladom z masívnej sibírskej borovice, opatreného špičkovou ochranou proti poveternostným vplyvom .To dáva chate exkluzívny charakter, organicky spätý s prírodou pri vysokej odolnosti povrchov. K tomu je volená  s ohľadom na klimatické podmienky i odolná krytina v antracitovej farbe. Stavba je orientovaná štítom do údolia, čo nenarušuje vzhľad lokality a objekty zapadajú do svahového prostredia. Sklon strechy je 30 stupňov, čo v zimných mesiacoch udržuje snehovú prikrývku a vytvára tak daľšiu prírodnú  tepelnú izoláciu čomu je i konštrukčne riešená krytina. Krov je  vysoko dimenzovaný na  zaťaženie pre najvyššiu snehovú oblasť. Pod časťou prekrytia strechy môže byť  vonkajšia terasa,  integrálne včlenená do celku domu. Z nej môže byť  vchod do domu a do skladového priestoru .Z terasy je prekrásny výhľad do údolia ,panorámu hôr a na Rozsutec.

 

Dispozičné riešenie je na dvoch alebo troch nadzemných podlažiach.Možnosť troch veľkostných variánt s užítkovou plochou od 128 do 188 m2 . Chata má veľkú obývaciu miestnosť na prízemí s veľkými panoramatickými oknami s krbom medzi nimi a výhľadom do údolia a okolité vrchy ,spojenú s jedálenskou časťou. Na II.NP sú 3 spálne , a podľa varianty daľšie na III.NP.. Na prízemí môže byť sauna , dom má celkom 2 až 3 luxusné kúpeľne ,podľa vybratej varianty . Vnútorné drevené obklady zo sibírskej borovice a prírodného kameňa, podlahové elektrické kúrenie diaľkovo ovládateľné .V napojení na priestor terasy je možné zriadiť vonkajší gril. Vzhľadom na zastrešenie terasy je možné napojiť u variantu so zastrešenou terasou infražiarič na a spríjemniť si pobyt i chladnejších dňoch alebo pri zasneženej okolitej krajine. S ohľadom na lokalitu a výhľad je jednak vhodnou investičnou príležitosťou ako i miestom relaxácie a pobytu v čistom a kľudnom horskom prostredí. Investícia do takejto chaty je zrovnateľná s cenami horských rezidencií v hromadných objektoch podobnej výmery, avšak nižšieho štandardu a vybavenia. Energetický certifikát "B" ( nízkoenergetická stavba) ,vlastná studňa . Možnosť vlastnej j úpravy detailov a interierov.