^ Späť HORE

Vitajte na stránke developerskej spoločnosti TRANSECO a.s.

... spoločnosť zabezpečuje výstavbu, predaj a prenájom nehnuteľností...

Bungalovy - ( popis)

Sú jednopodlažné, stavané v jednotnom konštrukčnom systéme šírky 9,5 m ,na pozemku širokom 16,5 m a dlhom 37,5 m, a ploche 620 m2.Konštrukcia domu je bez vnútorných nosných priečok ,je možná vysoká variabilita vnútornej dispozície  a podľa voľby môžu byť 4 až 5 izbové, starostlivo vypracované do detailov a svojím dispozičným  riešením umožňujúce  kvalitné  a pohodlné rodinné bývanie. Úžitková plocha je 114 m2 (alebo podľa požiadavky i väčšej)..Pred začatím výstavby a čiastočne ešte i v jej priebehu je možné upravovať vnútorné dispozície podľa svojich predstáv .Je spracované niekoľko dispozičných riešení v už realizovaných domoch . Zvolený rozmer šírky domu 9,5 m je s ohľadom na šírku pozemku 16,5 ma cieľom aby plne umožňoval orientáciu obytných miestností  i na južnú stranu.

Miestnosti majú optimálnu veľkosť, v domoch je dostatok úložného priestoru. Všetky domy majú orientáciu obytných miestností  východ- západ –juh, vstup do domu je z južnej strany .

Parkovacie miesta sú pre  2  - 3 vozidlá pred vstupom do domu, možnosť stavby garáže alebo prístrešku.

Konštrukcia:

Založenie je na základových pásoch a na  železobetónovej doske. Vonkajšie steny tehlové  z brúsenej tehly HELUZ FAMILY hrúbky 44 cm(s tepelným odporom viac ako 5 m2K/W)  stavanej na celoplošné lepidlo. Jedná sa  o tehly novej konštrukcie, ktoré vďaka svojím tepelno-izolačným vlastnostiam nevyžadujú dodatočné zatepľovanie. Takéto murivo na rozdiel od zatepľovacieho systému s polystyrénom je priedyšné,dom „voľne dýcha“  a nedochádza k vnútornej kondenzácii vody ako je tomu u múrov zatepľovaných polystyrénom. Je to tiež podstatne lacnejšie ako alternatívne zatepľovania  z minerálnej vlny. Vonkajšie omietky využívajú tieto vlastnosti muriva a sú preto z prírodných materiálov.Prvá rada muriva je vyplnená granulovaným polystyrénom pre elimináciu tepelných mostov z podlahy.

  • Stropy nad I.NP sú drevené ako  súčasť krovu s tepelnou izoláciou 26 cm a s podhľadovým sádrokartónom hrúbky 12 mm. Svetlá výška miestností je voliteľná od 260 do 275 cm .Je možné v ňom viesť prípadné teplovzdušné rozvody  z krbu.
  • Krov je drevený,z priečníkových nosníkov, vyrábaný priemyselne autorizovaným výrobcom, s príslušným certifikátom,opatrený náterom ,krytina betónová - škridla BRAMAC ,sklon strechy 22 stupňov,včítane klampiarskych konštrukcií.
  • Vnútorné priečky sú z brúsenej tehly v hrúbkach  20 alebo 11,5 cm
  • Okná sú 6-komorové, s 3-sklami, biele plastové, s U = 0,6 , vnútorné parapety plastové biele, vonkajšie plasto- plech vo farebnej úprave podľa vonkajšej omietky.

Je možné vybudovanie krbu a prípadný rozvod teplého vzduchu z neho. V prekladoch nad oknami predpríprava na zapustené elektrické rolety alebo žalúzie (možnosť vybudovať).

 

Energie:

  • Dom je zaradený do kategorie B ako nízkoenergetický dom.
  • Vykurovanie nízkoteplotným turbo kotlom Immergas 24 kW s úsporným prietokovým ohrevom vody, kúrenie je štandardne podlahové,v kúpeľniach sú rebríkové radiátory. Možnosť i samostatného ohrevu vody  z kotla a výber akejkoľvek inej značky kotla.
  • Voda a kanalizácia je napojená na verejnú sieť, možnosť vlastnej studne . Každý dom má vlastnú vodomernú a kontrolnú kanalizačná šachtu s možnosťou umiestnenia v nej vodárne pre zásobovanie vodou zo studne. Na želanie možnosť vybavenia vodovodnej inštalácie duálneho okruhu úžitkovej vody na pranie a splachovanie.
  • Je možná dodávka vo vyhotovení „na kľúč“ alebo „holodom“ (plne funkčný s vykurovacím systémom).

 

Podľa dohody je možná i dodávka v inom vybavení, pokiaľ si chce kupujúci niektoré práce vykonať svojpomocne.

Detailný popis vybavenia podľa rozsahu ukončenia domu je v samostatnej časti „vybavenie“ -  kliknite tu

Ceny domov je v samostatnej časti -  kliknite tu