^ Späť HORE

Vitajte na stránke developerskej spoločnosti TRANSECO a.s.

... spoločnosť zabezpečuje výstavbu, predaj a prenájom nehnuteľností...

Radové domy - (popis)

Radové domy ponúkajú príjemný kompromis medzi rodinnými domom a veľkometrážnym bytom. Bývanie v radovej zástavbe je ideálnym riešením pre tých, ktorí ocenia spojenie pohodlia bytu  s výhodami rodinného domu v podobe väčšieho súkromia a možnosti posedenia na terase, a v neposlednom rade i možnosti malých kvetinových záhonov alebo úžitkových záhradiek , čo je voči bytom nesporná výhoda ,najmä v letných mesiacoch. Bezproblémové je tiež parkovanie, pred každým domom je parkovanie pre  dve vozidlá. Nové masívne konštrukčné riešenia a izolačné zvukové materiály vylučujú vzájomné rušenie susedných domov. Významným kladom je existencia vlastnej záhradky s priemernou ročnou dobou užívania najmenej pol roka, čo je nedosiahnuteľné u bytov polovičnej výmery a vyššej ceny v meste.

Jedná sa dvojpodlažné objekty ,stavané v jednotnom konštrukčnom systéme šírky 6,6 m, čo je aj šírka záhrady, ktorá je dlhá  viac ako 18 m a to pri celkovej dĺžke pozemku 37,5 m. Krajné sekcie majú šírku pozemku 8,5 m. Konštrukcia domu je starostlivo vypracovaná do detailov  a svojím dispozičným  riešením umožnia  kvalitné , pohodlné a moderné rodinné bývanie.V ponuke sú 3 varianty riešenia prízemia s možnosťou prispôsobenia i poschodia pre variant  alebo 5 izbového domu.V prípade budúcej potreby je možné bez väčších  prispôsobiť vnútorné riešenie  na ktorýkoľvek variant, tomu je už čiastočne prispôsobená aj elektroinštalácia a rozvody vody a kanalizácie. Celková úžitková plocha domu činí 123 m2. Cena takéhoto pol domu je asi o viac ako 25 000,- EUR  lacnejšia ako cena samostatného domu –bungalovu,menšej úžitkovej plochy. Takéto domy s ohľadom na konštrukciu vykazujú i menšie tepelné straty ako samostatný dom.

 • Miestnosti majú optimálnu veľkosť, v domoch je dostatok úložného priestoru. Všetky domy majú orientáciu k slnku východ- západ , vstup do domu je z východnej strany. Krajné domy majú naviac ďalšie presvetlovacie okno na juh alebo na sever, širší pozemok, takže majú charakter dvojdomu s priamym prístupom z ulice na pozemok.
 • Dom má vo vybavenosti i 2 kúpeľne,(podľa požiadaviek aj 3 kúpelne), samostatnú úžitkovú miestnosť kde je umiestnený kotol, práčka a sušička bielizne ,samostatnú skladovú miestnosť s využitím plochy pod schodiskom ,  WC a komôrku na uskladnenie upratovacích potrieb. To je možné tiež dispozične upraviť.
 • Záhrada je prístupná z obývacej izby cez široké panoramatické  dvere s východom na terasu . Záhrada je oplotená z troch strán .Parkovacie miesta sú pre  2 vozidlá pred vstupom do domu. 

Cena ponúkaného domu  so záhradou je zrovnateľná s cenou nového bytu  o polovičnej výmere .

 

Konštrukcia:

 • Založenie stavby je na základových pásoch a na  železobetónovej doske.  Sekcie domov sú oddilatované  na samostatnej doske . Každý dom má vlastné všetky 4 nosné obvodové steny.(i medzi sekciami domov)
 • Vonkajšie čelné steny tehlové HELUZ FAMILY hrúbky 44 cm, brúsená tehla  na celoplošné lepidlo ,čo vďaka svojím tepelno-izolačným vlastnostiam nevyžaduje dodatočné zatepľovanie.Tepelný odpor tehliel je väčší ako 5 m2K/W Takéto murivo na rozdiel od zatepľovacieho systému  z polystyrénu je priedyšné, „voľne dýcha „ a nedochádza k vnútornej  kondenzácii vody. Vonkajšie omietky preto môžu byť vzdušné len z prírodných materiálov - (vápenno cementové).
 • Steny medzi domami sa skladajú  z 2 radov nosných múrov  po 24 cm ( každý dom má vlastnú stenu) medzi ktorým je zvuková  izolácia  5 cm. Týmto riešením sa dosahuje  hrúbka 53 cm a tým veľmi vysoká zvuková nepriepustnosť, cca 60 dB, čo zabezpečuje vysokú zvukovú izoláciu a tým súkromie, nedosiahnuteľné v inej koncepcii a porovnateľné so samostatnými domami (obvodové steny majú 47 dB) . 
 • Vnútorné riečky sú  tehlové, hrúbka podľa zaťaženia inštaláciami  v hrúbkach 11,5 alebo 8 cm.
 • Stropy nad I.NP sú betónové, stropy nad II.NP sú súčasť krovu s tepelnou izoláciou 25 cm a s podhľadovýmsádrokartónom 12 mm. Svetlá výška miestností je  2,6 m.
 • Krov je drevený, drevo na konštrukcii typu,opatrený náterom ,krytina pkovová farebná Blistel,alebo podobná so sklonom 10 stupňov,včítane klampiarských konštrukcií.
 • Okná 6-komorové s 3-sklami, biele plastové, s U = 0,6 , vnútorné parapety plastové biele, vonkajšie plasto- plech vo farebnej úprave podľa vonkajšej omietky. 
 • Vonkajšie terasy pred obývačkou môžu byť i betónové , možnosť opatriť mrazuvzdornou dlažbou.

 

Energie:

 • Dom je projektovaný  ako nízkoenergetický dom  kategórie B, tepelné straty domu cca 6,5 kW
 • Vykurovanie nízkoteplotným turbo kotlom 24 kW Immergas s prietokovým ohrevom vody, s vývodom spalín nad strechu, kúrenie na prízemí podlahové, na poschodí panelové oceľové radiátory alebo celé  podlahové kúrenie. V kúpeľniach sú rebríkové radiátory. Možnosť i samostatného ohrevu vody  z kotla alebo aj iného typu kotla ako i krbu podľa výberu.
 • Voda a kanalizácia napojená na verejnú sieť, možnosť vlastnej studne, Pre dva domy je spoločná vodomerná a kontrolná kanalizačná šachta, merače energií sú u každého domu.
 • Je možná dodávka vo vyhotovení „na kľúč“ alebo „holodom“ (plne funkčný s vykurovaním).

 

Podľa dohody je možná i dodávka v inom vybavení, pokiaľ si chce kupujúci niektoré práce vykonať svojpomocne.

 

Detailný popis vybavenia podľa rozsahu ukončenia domu je v samostatnej časti „vybavenie“ -  kliknite tu

Ceny domov sú v samostatnej sekcii-kliknite tu